Kıl Çadır Kurulumu atalarımızın göçmen bir toplum olmasından dolayı çok kolaydır. Nasıl diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Şöyle açıklamak gerekir ise. Atalarımız göçmen bir toplum olduğu için sürekli yer değiştiriyorlardı bu yüzden de kıl çadır çok kolay kurulup sökülebilir olması gerekiyordu. Bundan dolayı kıl çadır bu özelliğini günümüze kadar koruyarak gelmiş olup çok kolay kurulup sökülür. Bizlerde bu özellikten faydalanarak sizlere bu kıl çadır hizmetimizi vermekteyiz. Hemde bu kıl çadır hizmetimizi sizlere verir iken en hesaplı fiyatlar ile vermekteyiz. Tüm İstanbul da hatta tüm Türkiye de kıl çadır hizmetini vermek için çok çalışmaktayız.

Kıl Çadır Kurulumu

Sıla Kıl Çadır olarak sizlere Kıl Çadır Kurulumu hizmetini istediğiniz yerde vermekteyiz. Tüm ekipmanlarımızı ve bu işte uzman kıl çadır ekibimiz ile hemen size hizmet vermeye geliriz. Öncelikle kıl çadır kurulur iken orta kısma  bir ana direk dikilir. Ve siyah keçi kılından yapılmış kıl çadır panelleri kurulum için hazırlanır. Bunun ardından ortaya dikilen direğin etrafından ipler sarkıtılır. Ve bu iplerde bir desteğe bağlanır. Desteğe bağlanan iplerin üzerine kıl çadır panelleri serilir. Hem bu kıl çadır panellerini serme işleminin bir avantajı vardır. Bu serme işleminden dolayı kıl çadır hiç bir şekilde rüzgardan etkilenmez zarar görmez. Bu kıl çadır ürününün temel kurulum işlemi bittikten sonra. İçeriyi hazırlamak için başka bir ekip gelir. Bu ekipte kıl çadır dekorasyon ekibimizdir. Bu kıl çadır dekorasyon ekibimiz ile sizlere daha şık ve ya daha otantik bir Kıl Çadır Kurulumu hizmeti vermekteyiz. Sizin isteğinize göre kıl çadır ürününün içi dekore edilir. İç kısma istenirse halılar minderler veya şark köşesi kurulur. Orta kısma güzel bir sehpa ya da nargile konulabilir. Yani kısaca kıl çadır ürününün iç kısmının kurulumu ve dizaynı tamamen sizin hayal gücünüze bağlı. Siz hayal edin bizler tasarlayalım sizler için dizayn edelim. Sıla Kıl Çadır farkı ile Türkiye de ki en güzel kıl çadıra sahip olabilme imkanına sahipsiniz. Kıl çadır ve Kıl Çadır Kurulumu hakkında bilgi almak için iletişime geçin.
0

Kıl Çadır
Mardin Kıl Çadır hizmetimiz ile Türkiye’nin bir ilinde daha sizlerle birlikteyiz. Sıla Kıl Çadır markası olarak kıl çadır sektöründe sizlere çok uzun nesillerden bu yana hizmet vermekteyiz. Şimdi bu kıl çadır hizmetimizi sizlere Mardin de de vermeye başladık. Türk milleti  olarak eski yaşam şeklimizden dolayı kıl çadır ürününün bizim için çok önemi var. Atalarımız hayatının büyük bir toplumunu göç ederek yaşadıkları için kıl çadır onlar için çok önemliydi. Kıl çadır onları göç ettikleri yer soğuksa soğuktan koruyor. Eğer sıcaksa sıcaktan veya yağmurlu ise yağmurdan koruyordu. Bu yüzden bizim geleneklerimizde kıl çadır ürününün çok büyük bir önemi vardı. Tüm bu iklimsel olayların yanında kıl çadır kolay montaj ve söküm özelliği sayesinde çok rağbet görüyordu. Bunun için atalarımızda kıl çadır kullanmayı tercih ediyorlardı.

Mardin Kıl Çadır

Kıl çadır iklimsel olaylardan koruyor dedik peki bunu nasıl yapıyor. Bilindiği üzere kıl çadır siyah keçi kılından üretiliyor. Bu siyah renginden dolayı güneş ışınları emerek dışarı ile on ya da on beş derecelik sıcaklık farkı oluşturuyor. Bu sıcaklık farkı sayesinde içerisi dışarısından daha serin olmakta. Aynı zamanda bu emdiği güneş ışınları kıl çadır ürününün panelleri hapsederek geceleri de hava soğuyunca içerinin ısınmasını sağlıyor. Bu sayede kıl çadır içinde barınan insanlar soğuktan etkilenmiyor. Bu sıcaktan koruma özelliği Mardin Kıl Çadır hizmetimizde çok işe yarayacak bir özellik. Çünkü bilindiği üzere Mardin çok sıcak bir ilimiz. Kıl çadır ürününün diğer bir özelliği olan rüzgardan koruma ise şu şekilde gerçekleşiyor. Kıl çadırın panelleri bir halat üzerine serildiği için rüzgar rahat bir şekilde üzerinden akıp gidiyor. Bu da kıl çadır ürününün hasar almasını engelliyor. Bu özellikte çölde geceleri rüzgarlı olduğu için çok işe yarıyor. Kıl çadır ürünümüzün diğer bir özelliği olan yağmurdan koruma ise şu şekilde gerçekleşiyor. Daha öncede dediğimiz gibi kıl çadır siyah keçi kılından imal edilir. Bu siyah keçi kılı da kaygan bir yüzeye sahip olduğu için yağmur üzerinde durmamakta ve çadırın içine girmemekte. Bunun dışında kıl çadır ürününün ilk ortaya çıktığı zamanlar da lamba olmadığı için aydınlanma problemi ortaya çıkmış. Bu da kıl çadır ürününün yap malzemesi delikli bir yapıya sahip olduğu için bu şekilde çözülmüş. Bu deliklerden gece içeri ayın veya yıldızların ışığı girmiş. İlk gelen sorunun bu deliklerden yağmur suyu girmiyor mu olduğunu duyar gibiyiz. Bu da siyah keçi kılının bir özelliği sayesinde hallolmuş. Keçi kılı yağmur suyuyla genleşdiği için yağmur suları içeri girmiyor. Bizler de nesillerdir Sıla Kıl Çadır olarak bu sektörde olduğumuz için kıl çadır özelliklerini bilmekte ve geliştirmekteyiz. Kıl Çadır ve Mardin Kıl Çadır hakkında her türlü bilgiyi almak için iletişime geçebilirsiniz.
0