Bolu Kıl Çadırı 7 Kuşaktır kalitesinden ödün vermeden hizmetlerini sizlere Türkiye geneline yaygın olarak sunmaya devam eden Sıla kıl çadırı zengin model ve tasarımları ile sizleri mutlu etmeye devam etmektedir. Sektörde yıllardır lider olan kıl çadırı denilince en çok tercih edilen sıla kıl çadırı  en uygun kıl çadırı  fiyatları ile bu sektöre yön vermeye devam etmektedir.

Kıl çadırları Eski dönemde göçebe toplumların konakladığı ve binlerce Osmanlı öncesiden Türk Boylarının kullandığı konaklama yöntemidir. Osmanlı orduru yeniçeriler döneminde yine savaş zamanın kurduğı çadır kamplarda yıllarca Kıl çadırlarını kullanmıştır. Bu konaklama kültüründe Kıl çadırlarının büyüklüğü o dönemde kişilerin zenginliği ve ihtişamı ile ölçülmekteidi. Türk boylarında en büyük Kıl çadır boyun beyi tarafından kullanımakta idi. Bütün geçmiş dönemler de Asya ve Arapların kulladığı kıl çadırları konaklamanın mimarı olarak gözümüze çarpmaktadırlar. İbranileer zamanında Kıl çadırlarına beyt yani ev olarak isimlendirmişlerdir. Çadır  günümüzde ki evlerin yerine o zamanlar da ev olarak kullanılmıştır. Bolu Kıl Çadırı fiyatları için bize hemen ulaşın

Kıl Çadırı Bolu Yörük Çadırı ve Oba Çadırı Fiyatları

Kıl çadırlarında kapının yerini o dönemde asılmış bir perde kullanılmakta ve bu çadırlar sıcak soğuk her mevsimde insanların rahat şekilde konaklamasını sağlamıştır. Bolu Kıl çadırlarında eskiden evin reisi yani beyi kapıya yakın yerde oturur ve evinin güvenliğini sağlardı. Peki bu kıl çadırları neden inşa edilirdi sorusunu sorduğunuzu hisseder gibi oluyoruz. Kıl çadırları o dönemde Siyah keçi kıllarından inşa edilirdi. Zamanla güneş ışığına maruziyetinden dolayı paneller değiştirilirdi ancak önceki kullanılan malzemeler atılmaz paspas, duvar halısı gibi şekillerde kullanılmaya devam ederdi. keçi kılı çadırı , Yakın Doğu’nun çöl bölgelerine mükemmel şekilde uyar olması bakımından eşsizdir. Çöl denildiğinde aklımıza ilk gelen güneştir bu nedenle öncelikle kıl çadırı güneşe karşı koruma sağlamalıdır. Çadır güneşe karşı gölge sağlar ve rüzgarın esinti oluşturmasına izin verir.  Geceleri çöller oldukça soğuk olmalarıyla ünlüdür.  Sıcak çadır ısıyı emer ve çadırı sıcak tutar ve böylelikle soğuktan koruma sağlanmış olur. Bu saç kumaşının arasında boşluklar bulunmaktadır. Öyle ki geceleri bu boşluktan gök yüzündeki yıldızların ışıkları çadırın içine girer ve ortamı aydınlatabilirler. Saç lifleri yağmurlardan ıslandığında ise lifler genişler ve su geçirmez bir çatı oluştururlar. Böylece içeriye yağmur damlalarının girişini engelleyerek bir korunak oluştururlar. Yine güçlü çöl rüzgarına karşı dayanabilecek bir ev ihtiyacı vardır. Çadırın duvarları halatların üst kısmına serilir ve rüzgar böylece çadırın üzerinden geçebilir. Bu şekilde çadırın sağlam olması sağlanır ve çadır yıkılmaz, devrilmez. Tüm bu özellikler kıl çadırını eşsiz yapıyor ve öncelikli kullanım olanağı sağlıyor.  Bolu Kıl Çadırı Özellikleri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Kıl çadırı kullanım alanlarının fazlalığı ve atılmayıp tekrar kullanılabilir oluşundan dolayı oldukça faydalıdır. Kıl çadırları bu sebepten dolayı o dönemler de oldukça yaygın ve güvenli bir konaklama için o dönemde yaygın olarak kullanıkmakta idir. Keçi kılları ile yapılan bu dönemin harika konaklama evleri bizlere tabiatın güzelliğini birkez daha sunmaktadır.  Atalarımız ve kültürümüzde ailenin yeri her zaman ön plandadır.Ve geçmiş dönemler de yaşayan insanlar tabitatın güzelliklerini ve tehlikelerini yaşayarak öğrendikleri için bu dönemler evler kıl çadırları bu tehlikelerden doğanın şartlarından onlar için en güvenli ve yaşanabilir alan olarak ön plana çıkmaktadır.

Kıl çadırların o dönemlerin şartlarında insanların yaşadıkları harika ve enfes konutlar olarak göznüne çıkmaktadırlar. Öyle ki kıl çadırlarınü günümüzde televizyon dizisi olan Dirilil Ertuğrul dizinde Kayı Boyu yada dizide anlatılan Tür boylarında yakından görebilirsiniz.. İnsanlar Kıl çadırları ile oluşturdukları bir toplumda rahatça ve güvenli bir şekilde yaşayabilmektedirler. Kültürümüzde derin izleri olan Kıl çadırları artık turizm ve kültürel bölgelerimizde yaygın olarak kullanılmaktadırlar.

Bolu Kıl Çadırı Bolu Yörük Çadırı ve Oba Çadırı 

Kıl çadırlarını ege sahik şehirinde yol kenarlarında gözleme ve diğer restaurantlarda görebilmektesiniz. Sahil şeritlerinde yaygın olarak gördüğümüz kıl çadırları orada bu hizmetleri sunan insanların yazın aşıır sıcağından korudukları için tercih edilmektedir. Aynı kıl çadırlarında Osmanlı sediri ve Şark köşesi divan modelleri ile el yapımı osmanlı motifleri ile süslü kıl çadırları yabancı turistlerinden ilgisini çekmektedir.

Yine Doğu Anadolu bölglerimizde özelliklede Urfada Kıl çadırı restaurantlar ve osmanlı sediri ile oluşmuş restaurantlar günümzüde sıla gecelerinin yapıldığı önemli ve öncü kültür zenginliği olarak bilinmektedir.

Yine Karadenizde bölgemizde yaylarda fındık ve çay hasat zamanlarında karadeniz halkının konakladığı ve aşırı yağmurlara karşı korunmasını sağlayan Kıl çadırları kullanılmaktadır. Zaman ne kadar değişirse değişsin Kıl çadırı ürünlerimiz yerini hayatımızda halen daha korumaktadırlar.

Kıl çadırı olarak sizlere uzun yıllardır hizmet veren sıla kıl çadırı ise bu ürünlerin aslına ve materyallerine uygun olarak üretilmesini sağlayan ve ülkemize güvenli bir şekilde pazarlanması sağlayan sektörün lider firması olarak hizmetlerini Aydının Nazilli ilçesinde devam etmektedir. Sıla  Kıl çadırı ürettiği ürünlerinden %100 olarka yine Osmanlı geleneklerine bağlı olarak keçi kılı kullanmaktadır. Üretim fabrikamızda çalışan bayanlar bu çadırların üretiminde el işçiliği ve Hat sanatı ile motifleri Kıl çadırı Ve şark köşesi ürünlerimizde uygulamaktadır. Sıla kıl çadırının sektördeki yerini daha detaylı olarak incelemek isterseniz sitemizde bulunan ürünlerimiz galerisini yada referanslarımız bölümünü inceleyebilirsiniz.

Kıl çadırları yine belediyelerin sezonluk düzenlediği fuar kermes ve konser stantlarında yerini almaktadır. Yine bu dönemleride sizlerde özel tasarım kıl çadırıları yada Osmanlı Şark köşelerini kullanmak isterseniz bizimle sitemiz üzerinden yada telefon numalarımızdan ulaşabilirsiniz.

Sıla Kıl çadırı olarak her türlü mekan ve alana göre özel Kıl çadırlarını firmamız garantisi ile sizlere sunabilmekteyiz. Sizlerde organizasyonlarınızda sıla kıl çadırının kalitesini ve ürünleri ile farklı bir portföy yaşamak istiyorsanız hemen bize ulaşınız.

7 kuşaktır sizlere kalitesinden ödün vermeden hizmetlerimizi sunmaya devam etmekteyiz. Kıl Çadırları ile firmanızın etkinliklerini Osmanlı kültürü ile özel kılabilirsiniz.  Sıla kıl çadırı olarak sizlere her türlü organizasyonunuzda ve işyerlerinizde kullanbileceğiz Kıl çadırılarını ekonomik fiyatlar ile hizmetinize sunmaktayız. Uzun ömürlü kıl çadırı ürünleri ve el işçiliği süslenmiş çadırlarmızın siparişler ve yada kıl çadırlarımız ile sormak istediğiniz her türlü sorun için bizlere telefon numaralarımızdan kolaylık ile sorabilirsiniz. 7 kuşaktır istikrarlı ve büyüyerek hizmet verdiğimiz kıl çadırı ve osmanlı şark köşesi üretim satış ve pazalama alanında sıla kıl çadırı olarak sektöre yön veren önce firma olarak hizmetlerimizi siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Bolu Kıl Çadırı Bolu Yörük Çadırı ve Oba Çadırı Fiyatları

Ege ve Akdeniz sahilinde bir çok otel ve firmada sizlerde sıla kıl çadırı ve Osmanlı şark köşesi ürünlerimizi görebileceksiniz. Özellikle yaz aylarının sıcak geçtiği bu bölgelerde kıl çadırları güneş ışığını çekmetedir ve bu sebepten dolayı çadırın iç sıcaklığı dışarıya göre 10 yada 15 derece daha düşüktür. Bu sebepten dolayı bu bölgelerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Fırtınalar sırasında, iplik şişer ve böylece dokumadaki delikleri kapatır ve sızıntıları önler. Keçi kılları, doğal olarak yağlı olup, su damlacıklarını itmek gibi ek bir etkiye sahiptir, bu nedenle çadırın içerikleri nispeten kuru kalabilmektedir. Bu sebepten dolayı da karadeniz bölgemizde fındık ve çay dönemlerinde yaygın olarak kullanılamaktadır.

En ekonomik kıl çadırları fiyatları ve Kıl çadırları modelleri sizlere özel tasarımlar ile satın almak için hemen sizlerde sıla kıl çadırı olarak bize ulaşınız. Bolu Kıl çadırı, Yörük çadırı, Oba Çadır,  ve daha bir çok çadır modelini sizlerin istediğiniz şekiller sıla kıl çadırı ailesi olarak üretebilmekteyiz.

 

 

 Bir cevap yazın

WeCreativez WhatsApp Support
Sıla Kıl Çadır Peker Dokumacılık Müşteri Temsilcisi
👋Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?