Kıl Çadır Modelleri konusunda her zevke ve her ihtiyaca hitap edecek modellerimiz ile sizlerin hizmetindeyiz. Yedi kuşaktan bu tana sizlere kıl çadır üretim ve satış hizmeti vermekten gurur duymaktayız. Tüm imal ettiğimiz kıl çadır ürünlerimiz tamamen bizim kendi imalatımız. Sizlere en kaliteli ve en dayanıklı kıl çadır ürününü ulaştırmak için Türkiye de ki en kaliteli keçi kıllarını kullanmaktayız. Bu sayede tüm kıl çadır ürünlerimiz daha sağlam oluyor. Bunun dışında kaliteli keçi kılı kullanıldığı zaman üretilen kıl çadır doğasına daha yakın olmakta. Bunun dışında sizler daha sağlam ve kaliteli kıl çadır üretebilmek adına makineleşmeden elimizden geldiğince uzak durmaya çalışmaktayız. Ve bu kaliteden ödün vermediğimiz hizmetimizi sizlere en uygun kıl çadır fiyatları ile sunmaktayız. 

Kıl Çadır Modelleri

Çok uzun yıllardan bu yana sizlere kıl çadır hizmeti veren markamız Sıla Kıl Çadır tüm üretimlerini geleneksel yöntemlere bağlı tutmuştur. Bu sayede de kıl çadır üretim kalitemizden hiç bir şekilde ödün vermemiş oluruz. Bizler kıl çadır ürünümüzü yedi kuşaktan bu yana ürettiğimiz için üretim stilimiz. Eski zamanlarda üretilen kıl çadır imalatının birebir aynısıdır. Üretimini yaptığımız Kıl Çadır Modelleri olması gerektiği gibi oldukça büyüktür. Bu kıl çadır ürünlerinin bu kadar büyük olmasının sebebi eski zamanlarda genelde toplanma ortamı olarak kullanıldığı için. Buna bir örnek vermek gerekir ise Osmanlı zamanında yeniçeriler ve diğer askerler kıl çadır ürünlerinde konaklamışlardır. Bunun dışında sizler için artık daha küçük boyutlarda kıl çadır üretebilmekteyiz. Şimdi çok fazla alakası kalmasa da eski dönemlerde bu kıl çadır ürünlerinin büyüklüğü insanların zenginliğinin göstergesi olarak görülürdü. Eski zamanlarda bu kıl çadır ürünleri toplanma yeri dışında konaklama mekanları olarak da kullanılmaktaydı.

Kıl Çadır Modelleri
Kıl Çadır Modelleri

Bunun dışında eski dönemlerde oba da kullanılan en büyük kıl çadır obanın beyinde olurdu. Bu da kıl çadır ürününün ve ihtişamın en büyük göstergesi olarak gösterilebilir. Eski zamanlar da ki üretilen veya kullanılan kıl çadır ürünlerinde kapı yerine bir tül vardı. Ve bunun dışında kıl çadır da evin beyi kapıya en yakın yerde oturup evin güvenliğini sağlardı. Bunun dışında eski zamanda üretilen veya şimdi bizim ürettiğimiz Kıl Çadır Modelleri yaz kış kullanıma uygundur. Kıl çadır ürünlerini bir nevi kerpiç evler gibi düşünülebilir yazları serin kışları sıcak. Ayrıca kıl çadır ürünleri her zaman eski zamandan bu yana konfor ön planda tutularak üretilmiştir. Bunun dışında israf etme olayı bizim kültürümüzde hoş karşılanmamakta. Bundan dolayıda üretilen kıl çadır ürünlerinden kullanılan malzemeler eskiyince başka amaçlarda kullanılırdı. Buna örnek vermek gerekir ise kıl çadır siyah kıl keçisinden üretildiği için. Güneşten zarar gören bölümler sökülüp paspas veya kilim olarak kullanılmaktaydı.

Kıl Çadır

Bilindiği üzere bizler göçebe bir toplum olarak hayat sürdük. Bundan dolayıda eski dönemlerden bu yana üretilen tüm Kıl Çadır Modelleri kolay kurulup sökülme özelliğine sahipti. Bu yüzden bir yerden başka bir yere göç edileceği zaman kıl çadır çok rahat bir şekilde sökülürdü. Ve gidilen yerde de çok rahat bir şekilde geri kurulurdu. Bunun dışında kıl çadır iklimsel olaylara karşıda çok dayanıklıdır. Mesela çöl gibi bir ortamda sürekli esinti alabilecek pozisyona sahiptir. Bu sayede de kıl çadır içindeki insanlar o sıcaklarda hiç bunalmadan kıl çadır içinde barınabilmektedir. Günümüzde hala çöllerde bulunan toplanma merkezlerinde bu kıl çadır kullanılmaktadır. Bunun dışında şu anda ülkemizde kıl çadır genelde turizme hizmet vermektedir. Tüm turistik bölgelerde özellikle yörük geleneğinin hüküm sürdüğü bilgelerde hala kıl çadır bulunmaktadır. Turistik bölgeler haricinde parklarda veya bahçelerde de kıl çadır sizlere hizmet vermektedir.

İklimsel olaylardan koruduğunu söyledik. Ama sadece sıcaktan korumamakta. Kıl çadır siyah bir yapıya sahip olduğu için gündüzleri güneş ışığını absorbe etmekte. Geceleri de bu güneşten emdiği sıcaklık ile içeriyi ısıtarak kıl çadır içindeki insanların üşümesini engellemekte. Yağmurlu havalarda ise bu kıl çadır tepesinde bulunan lifler yağmur suyuyla ıslandığı zaman genişleyerek içeriye hiç bir şekilde su alamamakta. Ve bu özellik kıl çadır ürününün üretildiği materyel değişmediği için tüm Kıl Çadır Modelleri için geçerli bir özelliktir. Eski zamanlarda tamamen barınma ve insanların kendini koruması için üretilen kıl çadır. Şu an genel olarak turustik ve ticari bir olaylara hizmet vermektedir. Bunun dışında eski dönemlerde kıl çadır çok büyük bir önem arz etmekteydi. İnsanlar bu kıl çadır ürününü hem evi hem iş yeri hem de devlet erkanı olarak kullanmaktaydı. Bu yüzden de kıl çadır sağlam olmak zorundaydı. İnsanlarımız başlarına gelen olaylardan ders çıkararak bu kıl çadır ürününü hep geliştirdi.

Kıl Çadır Fiyatları,

Dediğimiz gibi insanlarımız başlarına gelen her olaydan bir ders çıkararak kıl çadır ürününü daha da geliştirdi. Bizler de şimdi kıl çadır üretir iken bu yöntemleri tüm Kıl Çadır Modelleri için kullanmaktayız. Bunların haricinde şu an kıl çadırı turizm ve para kazanmak için kullanılıyor dedik. Ama tüm bunların dışında geleneksel kermeslerde şehirlerin özel etkinliklerinde de bu kıl çadır kullanılmaktadır. Bunun dışında ürettiğimiz kıl çadır ürünlerimiz isterseniz sizin kendi isteğinize göre dizayn edilmekte. Ya da eski Osmanlı tarzında üretilmekte. Peki birazda bu kıl çadır ürününün bu iklimsel olaylar karşısında nasıl avantaj sağladığından bahsetmek gerekir ise. Örneğin sıcak havalarda bu kıl çadır nasıl serin kalıyor ? Bu durumu şu şekilde açıklayabiliriz. kıl çadır siyah kıl keçisinden üretildiği için doğal olarak siyah renge sahiptir. Bu sayede de güneş ışınlarını emer ve dışarı ile on veya on beş derecelik bir sıcaklık farkı olur. Bundan dolayıda dışarısı serin kalır.

Kıl Çadır Modelleri
Kıl Çadır Modelleri

Ayrıca bu kıl çadır emdiği sıcak hava sayesinden geceleri de içeriyi sıcak tutar. Böylece hiç kimse soğuktan etkilenip üşümez. Bu durum özellikle de çöl ortamında çok işe yaramakta. Bilindiği üzere çöl ortamı gündüzleri çok sıcak geceleri çok soğuktur. Bizler Sıla  Kıl Çadır olarak uzun yıllardır bu yana kıl çadır sektöründe olduğumuz için üretimlerimizi en kaliteli şekilde yapmaktayız. Bu sayede de ürettiğimiz kıl çadır son derece dayanıklı olmakta. Bunlarla birlikte kıl çadır ürünlerimiz fabrikamız da üretim tesisinde üretilir iken çalışan bay bayan arkadaşlarımız. Tamamen el işçiliği ile bu kıl çadır malzemeleri işlemektedir. Ve ürettiğimiz tüm Kıl Çadır Modelleri markamız Sıla Kıl Çadır garantisi altındadır. Herhangi bir arıza veya problem anında sizlere destek ekibimiz ile hemen yardım etmekteyiz. Bu sayede kıl çadır ürününüzün başına hiç bir şekilde bir şey gelmemektedir.

Kıl Çadır Özellikleri

Kıl çadır ve Kıl Çadır Modelleri üretimimiz eskiden gelen geleneğimiz ile tamamen el işçiliği ile son derece dayanıklı malzemelerden üretilmektedir. Ve bu kaliteli kıl çadır hizmetimizi sizlere en uygun fiyatlar ile sunmaktayız. Kıl çadır ve markamız Sıla Kıl Çadır hakkında daha fazla bilgi alabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bunun haricinde kıl çadır ile ilgili görsellere internet sitemizdeki galeri sekmesinden ulaşabilirsiniz.Bir cevap yazın

WeCreativez WhatsApp Support
Sıla Kıl Çadır Peker Dokumacılık Müşteri Temsilcisi
👋Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?