Kıl Çadır Nedir?

Kıl çadır nedir denildiğinde aklımıza ilk olarak geçmişte yaşatan türk boyları gelmektedir. Yıllar yıllar önce kullanılan ve son yıllarda oldukça fazla rehavet gören kıl çadır hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

Kıl çadırları genellikle keçi kılından imal edilmektedir. Keçi kılı yağmur suyunu geçirmediği ve oldukça dayanıklı olduğu için çokça tercih edilmektedir. Keçi kılları kaşmir olarak adlandırılır. Kıl çadır nedir sorunusa en iyi cevap eski zamanlarda kıl çadır dokumasında kullanılan bu kıllar emek emek el ile dokunarak çadırlarda kullanılabilir hale getirilmekteydi. Günümüzde ise son teknoloji makineler ile hızlı ve daha kaliteli keçi kılı çadırları imal edilmektedir. Kıl çadır üretiminde kullanılan keçiler kaşmir keçileri olarak adlandırılan keçilerden elde edilen kıllardan üretilmektedir.

Kıl Çadır Nedir?

Kıl çadırı yazın ortamın sıcak olmasını ,kışın ise soğuk olmasını engeller. Keçi kılı ince ve dayanıklı olduğu için yazları kıllar genişleyerek çadırın hava alarak serin kalmasını sağlar. Kışın ise sıkılaşarak su, kar ve rüzgar gibi etkenlerin girmesini engeller.

Kıl çadırları sadece tek renk ve model ile üretilmemektedir. İsteğinize göre farklı desen ve renklerde üretim yapılmaktadır. Genellikle siyah ve beyaz renklerin tercih edildiği kıl çadır modellerinde çadır üzerine dokuma yapılarak mekanınıza daha farklı bir ambiyans katacaktır. Kıl çadırlar son senelerde oldukça ilgi çekmektedir. Bu nedenle yen işletmeler kıl çadırdan mekanlar açmaktadır. Komple kıl çadır olarak hazırlanan konsepti ile müşterilerine farklı bir hava vermektedir.

kıl çadır nedir
kıl çadır nedir

Sıla Kıl Çadır olarak her zaman uygun fiyat prensibi ile çalışmaktayız. Sıla Kıl Çadır olarak Türkiye’nin en köklü kıl çadır üreticilerinden biri olarak piyasada söz sahibi olan bir firmayız. 100den fazla referansımız ile sizlere kaliteli ve uygun fiyatlı kıl çadır modelleri sunmak için çalışmaktayız.

Kıl çadırlarının bu kadar tercih edilmesi ve tutulmasının nedenleri şunlardır;

  • Tarihi bir görünüme sahip olması
  • Sık ve dikkat çekici olması
  • Sıcak ve soğuk havalarda ken iç ısısını sağlaması
  • Kullanışlı ve uzun süre dayanıklı olması

 

Türkiyenin her yerine kıl çadır satışı yapmaktayız. Sizde kıl çadır nedir diye merak edip mekanlarınızı farklılaştırmak yada yeni açılacak mekanınızı diğer yerlerden farklı olsun istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirisiniz. Kıl Çadırının farklı kullanım alanları bulunmaktadır. Kıl çadır düğün salonu, kıl çadır cafe, kıl çadır restorant gibi farklı hizmet alanlarında da kullanılmaktadır.

kıl çadır nedir
kıl çadır nedir


Bir cevap yazın

WeCreativez WhatsApp Support
Sıla Kıl Çadır Peker Dokumacılık Müşteri Temsilcisi
👋Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?