Kıl Çadır Üretimi konusun da sizlere markamız Sıla Kıl Çadır olarak çok eski nesillerden bu yana hizmet vermekteyiz. Ayrıca kıl çadır ürününü üretir iken Türkiye de ki en dayanıklı ve en temiz keçi kılını kullanmaktayız. Çok eski yıllardan bu yana kıl çadır ürününün ilk imalatından beri kıl çadır siyah keçi kılından yapılmaktadır. Bizlerde bu yüzden en kaliteli keçi kılını kullanarak sizlere bu kıl çadır imalatını gerçekleştirmekteyiz. Yedi kuşaktan bu yana kıl çadır imalatını gerçekleştiren markamız Sıla Kıl Çadır. Her zaman en doğru ekip arkadaşlarıyla ve en doğru malzemeler ile çalışmaktadır. Bunun haricinden yeni döneme uygun modern yapıya sahip kıl çadır ürünlerimiz ile sizlerin hizmetindeyiz. Bu yeniliklerden kastımız ısıtma sistemleri elektrik bağlantısı gibi durumlar bu modern dokunuşlara örnek olabilir.

Kıl Çadır Üretimi

Bilindiği üzere kıl çadır çok eski dönemlerden bu yana kadar Osmanlı Devleti tarafından ve bir çok göçebe toplum tarafından kullanılmıştır. Osmanlı Devleti Kıl Çadır Üretimi yapar iken savaş  meydanlarında askerlerin ve komutanların konaklayacağı yerleri düşünerek üretim yapmıştır. Bunun öncesinden bizler göçebe toplum iken kıl çadır yaşamımızı devam ettirebilmek amacıyla üretilmiştir. Ama şimdi bizim toplulumuz olsun ve diğer çoğu topluluklarda bu kıl çadır tamamen turizme hitap etmektedir. Fakat bunun dışında hala günümüzden kıl çadır ürününü konaklama yeri bir ev olarak kullananlar vardır. Eski zamanlarda kıl çadır kullanılırken kıl çadırın büyük olması veya küçük olması kişilerin zenginliğinin ve ihtişamının bir göstergesi olmuştur. Ve o zamanlarda en büyük kıl çadır obanın ya da o yörenin en önde giden kişisi tarafından kullanılırdı. Çok eski zamanlardan bu yana kıl çadır incelendiğinde konaklamanın bir örneği olarak gözümüze çarpmaktadır. Bu yüzden de eskiden bu yana günümüze kadar üretilen kıl çadır ürünleri tamamen kişilerin konforunu ön planda tutmaktadır.

Kıl Çadır Üretimi
Kıl Çadır Üretimi

Bu konfor olayı içinde Kıl Çadır Üretimi esnasında içeriye oturacak insanların rahatlığı için minderler döşekler konulmuştur. Bunun dışında kıl çadır içerisinde konfor amaçlı yapılan diğer şeylere örnek vermek gerekirse; perde şeklinde kapı ile yaz kış hava alması. Bu sayede kıl çadır içerisi hiç bir zaman havasız kalmazdı Bunun dışında yazları da hava alarak içerisi serinlerdi. Kıl çadır da konfor için yapılan şeylerden biride siyah keçi kılından üretildiği için gündüzleri sıcaklığı emip. Geceleri de bu sıcaklık içeriyi ısıtması örnek verilebilir. Bu özellikle kış günleri için çok avantajlı bir durumdur. Soğuk kış gecelerinde kıl çadır ürününün içi bu sayede sıcak kalmaktadır. Tabi ki sıcak her zaman avantaj sağlamamakta. Bu güneş ışınları kıl çadır ürününü geceleri ısıttığı gibi kıl çadırın hasır panellerine de zarar vermekte. Ama bizim kültürümüzde israf olmadığı için bizler bu eskiyen parçaları kıl çadır içine alarak konfor amaçlı kullanılmaktaydı.

Kıl Çadır Nedir ?

Bu değişen paneller sayesinde hem yenilenme hem de konfor sağlanmaktadır. Bunun dışında kıl çadır da ki bu paneller yağmurlu havalarda da çok işe yaramaktadır. Bu işlem şu şekilde gerçekleşmektedir. Kıl Çadır Üretimi yapılır iken siyah keçi kılı kullanılmaktadır. Ve bu keçi kılı yağlı kaygan bir yapıya sahiptir. Bu yüzden de yağmurlu ve karlı havalarda hiç bir şekilde içerisi ıslanmamakta. Bu da tamamen kıl çadır imalatında ki keçi kılı sayesinden olmakta. Su veya kar bu yüzden kayarak aşağı doğru akmaktadır. Bunun haricinden kıl çadır kapı yönünden perdeli bir yapıya sahip olduğu için bazı tehlikelere ister istemez açık hale gelmekteydi. Bu yüzden de kıl çadır da kapıya en yakın yere ailenin beyi en büyüğü oturmaktaydı. Bu sayede çadır bir nevi tehlikeden korunmaktaydı. Bunun haricinde kıl çadır delikli bir örgü yapıya sahip olduğu için. Geceleri gökyüzün de ki yıldızların ışığını içeri alarak içeriyi aydınlatmaktaydı.

Ama bu delikli yapı yağmurlu havalarda genleşme yaparak kaygan yüzey sayesinde yağmurun içeri girmesini engeller. Şimdi yeni nesilde bizlerde bu kıl çadır özelliklerine uyarak Kıl Çadır Üretimi yapmaktayız. Ama artık beton olarak konutlaşma çoğaldığı için kıl çadır artık ülkemizde çoğu yerde turizme ve etkinliklere hizmet etmektedir. Panayırlar da kermesler de kıl çadır kullanılarak otantik bir görüntü oluşturulur. Biz şimdiye kadar kıl çadır özelliklerinden hep yağmurlu ve güneşli havalarda kullanımından bahsettik. Ama çöl gibi veya dağlık bir ortamda kıl çadır ürünü içindekileri ve kendisini rüzgardan korumalı. Bu yüzden kıl çadır duvarları kullanılan halatların üzerine serilir. Bu sayede de rüzgar rahatça bu paneller üzerinden akar gider ve kıl çadır ve içindekilere asla zarar vermez. Bunların dışında kıl çadırı artık turustik bölgeler de  görmekteyiz. Bu hem turizm amaçlı yapılmakta hem de turizm bölgeleri sıcak olduğu için insanları sıcaktan korumak için yapılmaktadır.

Kıl Çadır Fiyatları

Dediğimiz gibi ülkemizde kıl çadır hemen hemen neredeyse çok az bir şekilde konaklamak için kullanılmakta. Bunun dışında genelde turizm amaçlı kullanıldığını söyledik. Bu yüzden de fiyatlar da bu şekilde şekillenmekte. Kıl çadır fiyatları çadırın yapıldığı keçi kılının kalitesine kıl çadırın büyüklüğüne bağlı olarak değişmekte. Kaliteli keçi kılı kullanılarak yapılan ve büyük olan bir kıl çadır otomatik şekilde biraz daha pahalı olmakta. Ama biz markamız Sıla Kıl Çadır olarak Kıl Çadır Üretimi esnasında en kaliteli malzemeleri kullanarak. Sizlere bu kıl çadırı daha uygun fiyatla ulaştırmayı amaçlamaktayız. Ve tüm çalışmalarımızı bu yönde gerçekleştirmekteyiz. Ve ekibimiz de ki herkes çok öz verili bir şekilde çalışarak ellerinden gelenin en iyisini sizlere sunmayı amaçlamaktalar. İşte bu yüzden bizler kıl çadır imalatı ve satışı sektörün de en önde gelen firmalardan birisiyiz. Bu durumda en çok kaliteli üretim yapmanın ve işini ciddiye almanın çok büyük bir önemi vardır. Bizler kıl çadır üretir iken eski üretim gelenekleriyle yapmaktayız.

Kıl Çadır Üretimi
Kıl Çadır Üretimi

Bu yüzden de ürettiğimiz kıl çadır hiç bir şekilde özelliklerinden ödün vermemekte. Ayrıca Sıla Kıl Çadır kalitesi altında ürettiğimiz kıl çadır ürünleri her hangi problem yaşanırsa bizim kendi garantimiz altındadır. Bu sayede hiç bir şekilde kıl çadır ürünümüz sizleri yarı yolda bırakmaktadır. Bunun haricinde sizlere eskiten parçalar yerine yeni kıl çadır parçaları sunmaktayız. Bizler sadece Kıl Çadır Üretimi değil bu kıl çadır ürününün dekorasyonu hizmetinde sizlere yardımcı olmaktayız. Kıl çadır ürününüzün içini güzel bir şekilde dekore etmek için sizlere mindere şark köşesi divan gibi dekorasyon eşyaları hizmeti vermekteyiz. Bu sayede sizin kıl çadırınız diğer kıl çadırlardan daha göz alıcı olacaktır. Ve bu dekorasyon eşyalarını sizlere son derece uygun fiyatlarla sunmaktayız. Kıl çadır ve diğer modeller hakkında bilgi alabilmek için bizlerle telefon numaramızdan iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca ürettiğimiz kıl çadırları internet sitemiz de ki galeri bölümünden inceleyebilirsiniz. Sıla Kıl Çadır her zaman sizlerle.Bir cevap yazın

WeCreativez WhatsApp Support
Sıla Kıl Çadır Peker Dokumacılık Müşteri Temsilcisi
👋Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?