Kıl Çadır
Mardin Kıl Çadır hizmetimiz ile Türkiye’nin bir ilinde daha sizlerle birlikteyiz. Sıla Kıl Çadır markası olarak kıl çadır sektöründe sizlere çok uzun nesillerden bu yana hizmet vermekteyiz. Şimdi bu kıl çadır hizmetimizi sizlere Mardin de de vermeye başladık. Türk milleti  olarak eski yaşam şeklimizden dolayı kıl çadır ürününün bizim için çok önemi var. Atalarımız hayatının büyük bir toplumunu göç ederek yaşadıkları için kıl çadır onlar için çok önemliydi. Kıl çadır onları göç ettikleri yer soğuksa soğuktan koruyor. Eğer sıcaksa sıcaktan veya yağmurlu ise yağmurdan koruyordu. Bu yüzden bizim geleneklerimizde kıl çadır ürününün çok büyük bir önemi vardı. Tüm bu iklimsel olayların yanında kıl çadır kolay montaj ve söküm özelliği sayesinde çok rağbet görüyordu. Bunun için atalarımızda kıl çadır kullanmayı tercih ediyorlardı.

Mardin Kıl Çadır

Kıl çadır iklimsel olaylardan koruyor dedik peki bunu nasıl yapıyor. Bilindiği üzere kıl çadır siyah keçi kılından üretiliyor. Bu siyah renginden dolayı güneş ışınları emerek dışarı ile on ya da on beş derecelik sıcaklık farkı oluşturuyor. Bu sıcaklık farkı sayesinde içerisi dışarısından daha serin olmakta. Aynı zamanda bu emdiği güneş ışınları kıl çadır ürününün panelleri hapsederek geceleri de hava soğuyunca içerinin ısınmasını sağlıyor. Bu sayede kıl çadır içinde barınan insanlar soğuktan etkilenmiyor. Bu sıcaktan koruma özelliği Mardin Kıl Çadır hizmetimizde çok işe yarayacak bir özellik. Çünkü bilindiği üzere Mardin çok sıcak bir ilimiz. Kıl çadır ürününün diğer bir özelliği olan rüzgardan koruma ise şu şekilde gerçekleşiyor. Kıl çadırın panelleri bir halat üzerine serildiği için rüzgar rahat bir şekilde üzerinden akıp gidiyor. Bu da kıl çadır ürününün hasar almasını engelliyor. Bu özellikte çölde geceleri rüzgarlı olduğu için çok işe yarıyor. Kıl çadır ürünümüzün diğer bir özelliği olan yağmurdan koruma ise şu şekilde gerçekleşiyor. Daha öncede dediğimiz gibi kıl çadır siyah keçi kılından imal edilir. Bu siyah keçi kılı da kaygan bir yüzeye sahip olduğu için yağmur üzerinde durmamakta ve çadırın içine girmemekte. Bunun dışında kıl çadır ürününün ilk ortaya çıktığı zamanlar da lamba olmadığı için aydınlanma problemi ortaya çıkmış. Bu da kıl çadır ürününün yap malzemesi delikli bir yapıya sahip olduğu için bu şekilde çözülmüş. Bu deliklerden gece içeri ayın veya yıldızların ışığı girmiş. İlk gelen sorunun bu deliklerden yağmur suyu girmiyor mu olduğunu duyar gibiyiz. Bu da siyah keçi kılının bir özelliği sayesinde hallolmuş. Keçi kılı yağmur suyuyla genleşdiği için yağmur suları içeri girmiyor. Bizler de nesillerdir Sıla Kıl Çadır olarak bu sektörde olduğumuz için kıl çadır özelliklerini bilmekte ve geliştirmekteyiz. Kıl Çadır ve Mardin Kıl Çadır hakkında her türlü bilgiyi almak için iletişime geçebilirsiniz.
0

Kıl Çadır
Kıl Çadır Tarihi üretim ve geliştirme konusu bakımından çok eskilere dayanmaktadır. Bu kıl çadır ürününün ilk örneklerini eski göçebe Türk toplumlarında görebiliriz. Bilindiği üzere biz Türkler göçebe bir toplum olduğumuz için kıl çadır bizim için çok büyük bir önem arz etmekteydi. Bu önem arz etmesindeki en önemli etken kıl çadır ürününün çok rahat bir şekilde kurulumunun ve sökümünün olması. Bizler de göçebe bir toplum olduğumuz içinde bu rahat sökülüp kurulma olayı bizler için çok büyük bir avantajdı. Bunun dışında yine çöl gibi ortamlarda da bu kıl çadır çokça kullanılmaktaydı. Ve hala kullanılmakta bu durumda kıl çadır ürününün iklimsel olaylara karışı dayanıklılığı ve korunaklılığı söylenebilir.

Kıl Çadır Tarihi

Sıla Kıl Çadır olarak nesillerdir sizlere kıl çadır üretimi ve satışı konusunda sizlerle birlikteyiz. Bu durum bizleri kıl çadır konusunda gelenekselleşmiş şeyleri geliştirerek sizlere yeni şeyler sunmaya sürükledi. Eski geleneklerle üretilmiş kıl çadır ürünleri sadece insanları soğuktan ve sıcaktan korurdu. Ama şimdi bizim ürettiğimiz kıl çadırlar da bir insanın rahat bir şekilde yaşaması için gerekli her şey var. Bunlara örnek vermek gerekir ise elektrik bağlantıları, aydınlatma, ocak gibi aperatifler sayılabilir. Bu saydığımız özellikler ve eklentiler Kıl Çadır Tarihi konusunda ne kadar ilerlendiğinin bir göstergesidir. Tabi bu eklentiler her kıl çadır ürününe direk konulmamakta. Sizler eğer talep ederseniz bizler sizler için bu özellikleri kıl çadır ürününe eklemekteyiz. Çünkü bazı müşteriler bu kıl çadırı kamp mantığıyla kullanmak istediği için ocak eklentisini istememekte. Bizler bu yüzden bu eklentileri sizlere sorup eklemekteyiz. Kıl çadır imalatı ve kullanımı bakımından çok eskilere dayanmakta. Bu yüzden kıl çadır temel olarak bazı basit ihtiyaçları gidermeye yönelik kullanılmaktaydı. Bunlar barınma ve korunmaydı. Bu kıl çadır da korunma olayına örnek vermek gerekir ise. Mesela Kıl Çadır Tarihi için geriye dönüp bakıldığında soğuktan korunmak için. Kıl çadır ürününü siyah keçi kılından yapılmış bu sayede de kıl çadırın siyah rengi sayesinde güneşten gelen sıcaklık emilmekte. Böyle olunca da kıl çadır içindekiler gündüzleri sıcaktan geceleri de soğuktan korunmaktaydılar. Bunun haricinde keçi kılının kaygan kimyası sayesinde kıl çadır yağmurdan da korunmaktaydı. Bunun dışında kıl çadırı içindekileri rüzgardan korumak için kıldan panelleri halatların üzerine koyarak bu durum engellenmiştir. Bunun dışında kıl çadır içinin aydınlık olması için kıl çadır delikli bir şekilde imal edilmiştir. Ama bu delikler yağmur yağdığında genişleyerek içeriye yağmur girmesini engellemektir.

Kıl Çadır

Sıla Kıl Çadır olarak sizlere kıl çadır konusunda daha iyi bir hizmet verebilmek için. Bu Kıl Çadır Tarihi özünden hiç bir şekilde uzaklaşmadık sadece gerekli özellikler ekleyerek kıl çadırı geliştirdik. Bunun dışında kıl çadırı üretimi konusunda hiç bir şekilde özümüzden uzaklaşmadık. Kıl çadır üretim konusunda elimizden geldiğince makineleşmeden uzak durup kullanmamaya çalıştık. Bu sayede de sizlere daha doğal bir kıl çadır üretimi sunmuş olduk. Bu kıl çadır imalatı ve satışı dışında sizlere kıl çadır ile ilgili her türlü yedek parça teminini yapmaktayız. Bu duruma örnek vermek gerekirse eskiyen kıl çadırın yan panelleri iç dekorasyon ürünlerini sizler için temin etmekteyiz. Hatta üretimini yapmaktayız. Bunu dışında kıl çadır konusunda yedi nesilden bu yana sizlere hizmet verdiğimiz için. Markamıza zarar gelmemesi için sizlere tüm kıl çadır ürünlerimizi garantili satmaktayız. Kıl çadır konusunda dediğimiz gibi uzun yıllardır sizlere hizmet vermekteyiz. Bu uzun yıllar hizmet vermeyi kaliteli hizmetimize ve sizlere borçluyuz. Yine kıl çadır ile ilgili fiyat konusunda da markamız Sıla Kıl Çadır olarak oldukça iddialıyız. Bizler sizlere kıl çadır konusunda en uygun fiyatları sunmaktayız. Hatta bu en uygun fiyatları sizlere kıl çadır üretimi konusunda en kaliteli malzemeleri kullanarak sunmaktayız. Kıl çadır konusunda sektörde bir numara olmamıza rağmen sizlere bu en uygun fiyatları sunmaktan gurur duymaktayız. Bizim anlayışımıza göre herkes uygun fiyata kaliteye ulaşmalı. Bu yüzden de kıl çadır ürünü için fiyatlarımızı elimizden geldiğince uygun tutmaya çalışmaktayız. Bunun dışında kıl çadır ve Kıl Çadır Tarihi ile ilgili merak ettiğiniz her şeye internet sitemizden ulaşabilirsiniz.
0

Kıl Çadır
Kıl Çadır Üretimi konusun da sizlere markamız Sıla Kıl Çadır olarak çok eski nesillerden bu yana hizmet vermekteyiz. Ayrıca kıl çadır ürününü üretir iken Türkiye de ki en dayanıklı ve en temiz keçi kılını kullanmaktayız. Çok eski yıllardan bu yana kıl çadır ürününün ilk imalatından beri kıl çadır siyah keçi kılından yapılmaktadır. Bizlerde bu yüzden en kaliteli keçi kılını kullanarak sizlere bu kıl çadır imalatını gerçekleştirmekteyiz. Yedi kuşaktan bu yana kıl çadır imalatını gerçekleştiren markamız Sıla Kıl Çadır. Her zaman en doğru ekip arkadaşlarıyla ve en doğru malzemeler ile çalışmaktadır. Bunun haricinden yeni döneme uygun modern yapıya sahip kıl çadır ürünlerimiz ile sizlerin hizmetindeyiz. Bu yeniliklerden kastımız ısıtma sistemleri elektrik bağlantısı gibi durumlar bu modern dokunuşlara örnek olabilir.

Kıl Çadır Üretimi

Bilindiği üzere kıl çadır çok eski dönemlerden bu yana kadar Osmanlı Devleti tarafından ve bir çok göçebe toplum tarafından kullanılmıştır. Osmanlı Devleti Kıl Çadır Üretimi yapar iken savaş  meydanlarında askerlerin ve komutanların konaklayacağı yerleri düşünerek üretim yapmıştır. Bunun öncesinden bizler göçebe toplum iken kıl çadır yaşamımızı devam ettirebilmek amacıyla üretilmiştir. Ama şimdi bizim toplulumuz olsun ve diğer çoğu topluluklarda bu kıl çadır tamamen turizme hitap etmektedir. Fakat bunun dışında hala günümüzden kıl çadır ürününü konaklama yeri bir ev olarak kullananlar vardır. Eski zamanlarda kıl çadır kullanılırken kıl çadırın büyük olması veya küçük olması kişilerin zenginliğinin ve ihtişamının bir göstergesi olmuştur. Ve o zamanlarda en büyük kıl çadır obanın ya da o yörenin en önde giden kişisi tarafından kullanılırdı. Çok eski zamanlardan bu yana kıl çadır incelendiğinde konaklamanın bir örneği olarak gözümüze çarpmaktadır. Bu yüzden de eskiden bu yana günümüze kadar üretilen kıl çadır ürünleri tamamen kişilerin konforunu ön planda tutmaktadır. Bu konfor olayı içinde Kıl Çadır Üretimi esnasında içeriye oturacak insanların rahatlığı için minderler döşekler konulmuştur. Bunun dışında kıl çadır içerisinde konfor amaçlı yapılan diğer şeylere örnek vermek gerekirse; perde şeklinde kapı ile yaz kış hava alması. Bu sayede kıl çadır içerisi hiç bir zaman havasız kalmazdı Bunun dışında yazları da hava alarak içerisi serinlerdi. Kıl çadır da konfor için yapılan şeylerden biride siyah keçi kılından üretildiği için gündüzleri sıcaklığı emip. Geceleri de bu sıcaklık içeriyi ısıtması örnek verilebilir. Bu özellikle kış günleri için çok avantajlı bir durumdur. Soğuk kış gecelerinde kıl çadır ürününün içi bu sayede sıcak kalmaktadır. Tabi ki sıcak her zaman avantaj sağlamamakta. Bu güneş ışınları kıl çadır ürününü geceleri ısıttığı gibi kıl çadırın hasır panellerine de zarar vermekte. Ama bizim kültürümüzde israf olmadığı için bizler bu eskiyen parçaları kıl çadır içine alarak konfor amaçlı kullanılmaktaydı.

Kıl Çadır Nedir ?

Bu değişen paneller sayesinde hem yenilenme hem de konfor sağlanmaktadır. Bunun dışında kıl çadır da ki bu paneller yağmurlu havalarda da çok işe yaramaktadır. Bu işlem şu şekilde gerçekleşmektedir. Kıl Çadır Üretimi yapılır iken siyah keçi kılı kullanılmaktadır. Ve bu keçi kılı yağlı kaygan bir yapıya sahiptir. Bu yüzden de yağmurlu ve karlı havalarda hiç bir şekilde içerisi ıslanmamakta. Bu da tamamen kıl çadır imalatında ki keçi kılı sayesinden olmakta. Su veya kar bu yüzden kayarak aşağı doğru akmaktadır. Bunun haricinden kıl çadır kapı yönünden perdeli bir yapıya sahip olduğu için bazı tehlikelere ister istemez açık hale gelmekteydi. Bu yüzden de kıl çadır da kapıya en yakın yere ailenin beyi en büyüğü oturmaktaydı. Bu sayede çadır bir nevi tehlikeden korunmaktaydı. Bunun haricinde kıl çadır delikli bir örgü yapıya sahip olduğu için. Geceleri gökyüzün de ki yıldızların ışığını içeri alarak içeriyi aydınlatmaktaydı. Ama bu delikli yapı yağmurlu havalarda genleşme yaparak kaygan yüzey sayesinde yağmurun içeri girmesini engeller. Şimdi yeni nesilde bizlerde bu kıl çadır özelliklerine uyarak Kıl Çadır Üretimi yapmaktayız. Ama artık beton olarak konutlaşma çoğaldığı için kıl çadır artık ülkemizde çoğu yerde turizme ve etkinliklere hizmet etmektedir. Panayırlar da kermesler de kıl çadır kullanılarak otantik bir görüntü oluşturulur. Biz şimdiye kadar kıl çadır özelliklerinden hep yağmurlu ve güneşli havalarda kullanımından bahsettik. Ama çöl gibi veya dağlık bir ortamda kıl çadır ürünü içindekileri ve kendisini rüzgardan korumalı. Bu yüzden kıl çadır duvarları kullanılan halatların üzerine serilir. Bu sayede de rüzgar rahatça bu paneller üzerinden akar gider ve kıl çadır ve içindekilere asla zarar vermez. Bunların dışında kıl çadırı artık turustik bölgeler de  görmekteyiz. Bu hem turizm amaçlı yapılmakta hem de turizm bölgeleri sıcak olduğu için insanları sıcaktan korumak için yapılmaktadır.

Kıl Çadır Fiyatları

Dediğimiz gibi ülkemizde kıl çadır hemen hemen neredeyse çok az bir şekilde konaklamak için kullanılmakta. Bunun dışında genelde turizm amaçlı kullanıldığını söyledik. Bu yüzden de fiyatlar da bu şekilde şekillenmekte. Kıl çadır fiyatları çadırın yapıldığı keçi kılının kalitesine kıl çadırın büyüklüğüne bağlı olarak değişmekte. Kaliteli keçi kılı kullanılarak yapılan ve büyük olan bir kıl çadır otomatik şekilde biraz daha pahalı olmakta. Ama biz markamız Sıla Kıl Çadır olarak Kıl Çadır Üretimi esnasında en kaliteli malzemeleri kullanarak. Sizlere bu kıl çadırı daha uygun fiyatla ulaştırmayı amaçlamaktayız. Ve tüm çalışmalarımızı bu yönde gerçekleştirmekteyiz. Ve ekibimiz de ki herkes çok öz verili bir şekilde çalışarak ellerinden gelenin en iyisini sizlere sunmayı amaçlamaktalar. İşte bu yüzden bizler kıl çadır imalatı ve satışı sektörün de en önde gelen firmalardan birisiyiz. Bu durumda en çok kaliteli üretim yapmanın ve işini ciddiye almanın çok büyük bir önemi vardır. Bizler kıl çadır üretir iken eski üretim gelenekleriyle yapmaktayız. Bu yüzden de ürettiğimiz kıl çadır hiç bir şekilde özelliklerinden ödün vermemekte. Ayrıca Sıla Kıl Çadır kalitesi altında ürettiğimiz kıl çadır ürünleri her hangi problem yaşanırsa bizim kendi garantimiz altındadır. Bu sayede hiç bir şekilde kıl çadır ürünümüz sizleri yarı yolda bırakmaktadır. Bunun haricinde sizlere eskiten parçalar yerine yeni kıl çadır parçaları sunmaktayız. Bizler sadece Kıl Çadır Üretimi değil bu kıl çadır ürününün dekorasyonu hizmetinde sizlere yardımcı olmaktayız. Kıl çadır ürününüzün içini güzel bir şekilde dekore etmek için sizlere mindere şark köşesi divan gibi dekorasyon eşyaları hizmeti vermekteyiz. Bu sayede sizin kıl çadırınız diğer kıl çadırlardan daha göz alıcı olacaktır. Ve bu dekorasyon eşyalarını sizlere son derece uygun fiyatlarla sunmaktayız. Kıl çadır ve diğer modeller hakkında bilgi alabilmek için bizlerle telefon numaramızdan iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca ürettiğimiz kıl çadırları internet sitemiz de ki galeri bölümünden inceleyebilirsiniz. Sıla Kıl Çadır her zaman sizlerle.
0

Kıl Çadır, kıl çadır, Kıl Çadır Fiyatları, Kıl Çadır Satışı, kıl çadırı

Kıl Çadır Nedir?

Kıl çadır nedir denildiğinde aklımıza ilk olarak geçmişte yaşatan türk boyları gelmektedir. Yıllar yıllar önce kullanılan ve son yıllarda oldukça fazla rehavet gören kıl çadır hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Kıl çadırları genellikle keçi kılından imal edilmektedir. Keçi kılı yağmur suyunu geçirmediği ve oldukça dayanıklı olduğu için çokça tercih edilmektedir. Keçi kılları kaşmir olarak adlandırılır. Kıl çadır nedir sorunusa en iyi cevap eski zamanlarda kıl çadır dokumasında kullanılan bu kıllar emek emek el ile dokunarak çadırlarda kullanılabilir hale getirilmekteydi. Günümüzde ise son teknoloji makineler ile hızlı ve daha kaliteli keçi kılı çadırları imal edilmektedir. Kıl çadır üretiminde kullanılan keçiler kaşmir keçileri olarak adlandırılan keçilerden elde edilen kıllardan üretilmektedir.

Kıl Çadır Nedir?

Kıl çadırı yazın ortamın sıcak olmasını ,kışın ise soğuk olmasını engeller. Keçi kılı ince ve dayanıklı olduğu için yazları kıllar genişleyerek çadırın hava alarak serin kalmasını sağlar. Kışın ise sıkılaşarak su, kar ve rüzgar gibi etkenlerin girmesini engeller. Kıl çadırları sadece tek renk ve model ile üretilmemektedir. İsteğinize göre farklı desen ve renklerde üretim yapılmaktadır. Genellikle siyah ve beyaz renklerin tercih edildiği kıl çadır modellerinde çadır üzerine dokuma yapılarak mekanınıza daha farklı bir ambiyans katacaktır. Kıl çadırlar son senelerde oldukça ilgi çekmektedir. Bu nedenle yen işletmeler kıl çadırdan mekanlar açmaktadır. Komple kıl çadır olarak hazırlanan konsepti ile müşterilerine farklı bir hava vermektedir. Sıla Kıl Çadır olarak her zaman uygun fiyat prensibi ile çalışmaktayız. Sıla Kıl Çadır olarak Türkiye’nin en köklü kıl çadır üreticilerinden biri olarak piyasada söz sahibi olan bir firmayız. 100den fazla referansımız ile sizlere kaliteli ve uygun fiyatlı kıl çadır modelleri sunmak için çalışmaktayız. Kıl çadırlarının bu kadar tercih edilmesi ve tutulmasının nedenleri şunlardır;
  • Tarihi bir görünüme sahip olması
  • Sık ve dikkat çekici olması
  • Sıcak ve soğuk havalarda ken iç ısısını sağlaması
  • Kullanışlı ve uzun süre dayanıklı olması
  Türkiyenin her yerine kıl çadır satışı yapmaktayız. Sizde kıl çadır nedir diye merak edip mekanlarınızı farklılaştırmak yada yeni açılacak mekanınızı diğer yerlerden farklı olsun istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirisiniz. Kıl Çadırının farklı kullanım alanları bulunmaktadır. Kıl çadır düğün salonu, kıl çadır cafe, kıl çadır restorant gibi farklı hizmet alanlarında da kullanılmaktadır.
1

Kıl Çadır
Kıl Çadır Modelleri konusunda her zevke ve her ihtiyaca hitap edecek modellerimiz ile sizlerin hizmetindeyiz. Yedi kuşaktan bu tana sizlere kıl çadır üretim ve satış hizmeti vermekten gurur duymaktayız. Tüm imal ettiğimiz kıl çadır ürünlerimiz tamamen bizim kendi imalatımız. Sizlere en kaliteli ve en dayanıklı kıl çadır ürününü ulaştırmak için Türkiye de ki en kaliteli keçi kıllarını kullanmaktayız. Bu sayede tüm kıl çadır ürünlerimiz daha sağlam oluyor. Bunun dışında kaliteli keçi kılı kullanıldığı zaman üretilen kıl çadır doğasına daha yakın olmakta. Bunun dışında sizler daha sağlam ve kaliteli kıl çadır üretebilmek adına makineleşmeden elimizden geldiğince uzak durmaya çalışmaktayız. Ve bu kaliteden ödün vermediğimiz hizmetimizi sizlere en uygun kıl çadır fiyatları ile sunmaktayız. 

Kıl Çadır Modelleri

Çok uzun yıllardan bu yana sizlere kıl çadır hizmeti veren markamız Sıla Kıl Çadır tüm üretimlerini geleneksel yöntemlere bağlı tutmuştur. Bu sayede de kıl çadır üretim kalitemizden hiç bir şekilde ödün vermemiş oluruz. Bizler kıl çadır ürünümüzü yedi kuşaktan bu yana ürettiğimiz için üretim stilimiz. Eski zamanlarda üretilen kıl çadır imalatının birebir aynısıdır. Üretimini yaptığımız Kıl Çadır Modelleri olması gerektiği gibi oldukça büyüktür. Bu kıl çadır ürünlerinin bu kadar büyük olmasının sebebi eski zamanlarda genelde toplanma ortamı olarak kullanıldığı için. Buna bir örnek vermek gerekir ise Osmanlı zamanında yeniçeriler ve diğer askerler kıl çadır ürünlerinde konaklamışlardır. Bunun dışında sizler için artık daha küçük boyutlarda kıl çadır üretebilmekteyiz. Şimdi çok fazla alakası kalmasa da eski dönemlerde bu kıl çadır ürünlerinin büyüklüğü insanların zenginliğinin göstergesi olarak görülürdü. Eski zamanlarda bu kıl çadır ürünleri toplanma yeri dışında konaklama mekanları olarak da kullanılmaktaydı. Bunun dışında eski dönemlerde oba da kullanılan en büyük kıl çadır obanın beyinde olurdu. Bu da kıl çadır ürününün ve ihtişamın en büyük göstergesi olarak gösterilebilir. Eski zamanlar da ki üretilen veya kullanılan kıl çadır ürünlerinde kapı yerine bir tül vardı. Ve bunun dışında kıl çadır da evin beyi kapıya en yakın yerde oturup evin güvenliğini sağlardı. Bunun dışında eski zamanda üretilen veya şimdi bizim ürettiğimiz Kıl Çadır Modelleri yaz kış kullanıma uygundur. Kıl çadır ürünlerini bir nevi kerpiç evler gibi düşünülebilir yazları serin kışları sıcak. Ayrıca kıl çadır ürünleri her zaman eski zamandan bu yana konfor ön planda tutularak üretilmiştir. Bunun dışında israf etme olayı bizim kültürümüzde hoş karşılanmamakta. Bundan dolayıda üretilen kıl çadır ürünlerinden kullanılan malzemeler eskiyince başka amaçlarda kullanılırdı. Buna örnek vermek gerekir ise kıl çadır siyah kıl keçisinden üretildiği için. Güneşten zarar gören bölümler sökülüp paspas veya kilim olarak kullanılmaktaydı.

Kıl Çadır

Bilindiği üzere bizler göçebe bir toplum olarak hayat sürdük. Bundan dolayıda eski dönemlerden bu yana üretilen tüm Kıl Çadır Modelleri kolay kurulup sökülme özelliğine sahipti. Bu yüzden bir yerden başka bir yere göç edileceği zaman kıl çadır çok rahat bir şekilde sökülürdü. Ve gidilen yerde de çok rahat bir şekilde geri kurulurdu. Bunun dışında kıl çadır iklimsel olaylara karşıda çok dayanıklıdır. Mesela çöl gibi bir ortamda sürekli esinti alabilecek pozisyona sahiptir. Bu sayede de kıl çadır içindeki insanlar o sıcaklarda hiç bunalmadan kıl çadır içinde barınabilmektedir. Günümüzde hala çöllerde bulunan toplanma merkezlerinde bu kıl çadır kullanılmaktadır. Bunun dışında şu anda ülkemizde kıl çadır genelde turizme hizmet vermektedir. Tüm turistik bölgelerde özellikle yörük geleneğinin hüküm sürdüğü bilgelerde hala kıl çadır bulunmaktadır. Turistik bölgeler haricinde parklarda veya bahçelerde de kıl çadır sizlere hizmet vermektedir. İklimsel olaylardan koruduğunu söyledik. Ama sadece sıcaktan korumamakta. Kıl çadır siyah bir yapıya sahip olduğu için gündüzleri güneş ışığını absorbe etmekte. Geceleri de bu güneşten emdiği sıcaklık ile içeriyi ısıtarak kıl çadır içindeki insanların üşümesini engellemekte. Yağmurlu havalarda ise bu kıl çadır tepesinde bulunan lifler yağmur suyuyla ıslandığı zaman genişleyerek içeriye hiç bir şekilde su alamamakta. Ve bu özellik kıl çadır ürününün üretildiği materyel değişmediği için tüm Kıl Çadır Modelleri için geçerli bir özelliktir. Eski zamanlarda tamamen barınma ve insanların kendini koruması için üretilen kıl çadır. Şu an genel olarak turustik ve ticari bir olaylara hizmet vermektedir. Bunun dışında eski dönemlerde kıl çadır çok büyük bir önem arz etmekteydi. İnsanlar bu kıl çadır ürününü hem evi hem iş yeri hem de devlet erkanı olarak kullanmaktaydı. Bu yüzden de kıl çadır sağlam olmak zorundaydı. İnsanlarımız başlarına gelen olaylardan ders çıkararak bu kıl çadır ürününü hep geliştirdi.

Kıl Çadır Fiyatları,

Dediğimiz gibi insanlarımız başlarına gelen her olaydan bir ders çıkararak kıl çadır ürününü daha da geliştirdi. Bizler de şimdi kıl çadır üretir iken bu yöntemleri tüm Kıl Çadır Modelleri için kullanmaktayız. Bunların haricinde şu an kıl çadırı turizm ve para kazanmak için kullanılıyor dedik. Ama tüm bunların dışında geleneksel kermeslerde şehirlerin özel etkinliklerinde de bu kıl çadır kullanılmaktadır. Bunun dışında ürettiğimiz kıl çadır ürünlerimiz isterseniz sizin kendi isteğinize göre dizayn edilmekte. Ya da eski Osmanlı tarzında üretilmekte. Peki birazda bu kıl çadır ürününün bu iklimsel olaylar karşısında nasıl avantaj sağladığından bahsetmek gerekir ise. Örneğin sıcak havalarda bu kıl çadır nasıl serin kalıyor ? Bu durumu şu şekilde açıklayabiliriz. kıl çadır siyah kıl keçisinden üretildiği için doğal olarak siyah renge sahiptir. Bu sayede de güneş ışınlarını emer ve dışarı ile on veya on beş derecelik bir sıcaklık farkı olur. Bundan dolayıda dışarısı serin kalır. Ayrıca bu kıl çadır emdiği sıcak hava sayesinden geceleri de içeriyi sıcak tutar. Böylece hiç kimse soğuktan etkilenip üşümez. Bu durum özellikle de çöl ortamında çok işe yaramakta. Bilindiği üzere çöl ortamı gündüzleri çok sıcak geceleri çok soğuktur. Bizler Sıla  Kıl Çadır olarak uzun yıllardır bu yana kıl çadır sektöründe olduğumuz için üretimlerimizi en kaliteli şekilde yapmaktayız. Bu sayede de ürettiğimiz kıl çadır son derece dayanıklı olmakta. Bunlarla birlikte kıl çadır ürünlerimiz fabrikamız da üretim tesisinde üretilir iken çalışan bay bayan arkadaşlarımız. Tamamen el işçiliği ile bu kıl çadır malzemeleri işlemektedir. Ve ürettiğimiz tüm Kıl Çadır Modelleri markamız Sıla Kıl Çadır garantisi altındadır. Herhangi bir arıza veya problem anında sizlere destek ekibimiz ile hemen yardım etmekteyiz. Bu sayede kıl çadır ürününüzün başına hiç bir şekilde bir şey gelmemektedir.

Kıl Çadır Özellikleri

Kıl çadır ve Kıl Çadır Modelleri üretimimiz eskiden gelen geleneğimiz ile tamamen el işçiliği ile son derece dayanıklı malzemelerden üretilmektedir. Ve bu kaliteli kıl çadır hizmetimizi sizlere en uygun fiyatlar ile sunmaktayız. Kıl çadır ve markamız Sıla Kıl Çadır hakkında daha fazla bilgi alabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bunun haricinde kıl çadır ile ilgili görsellere internet sitemizdeki galeri sekmesinden ulaşabilirsiniz.
0